LINGUA HOUSE Katowice

LINGUA HOUSE w Katowicach powstała w styczniu 2003 r. Od 1 września 2008 r. szkoła posiada drugi oddział w Katowicach. Zajęcia w szkole prowadzą tradycyjni polscy lektorzy jak i native speakerzy. Dzięki temu słuchacze mogą w jak największym stopniu przyswoić zarówno gramatykę jak i przede wszystkim słownictwo niezbędne do prawidłowej komunikacji w życiu codziennym.

Szkoła prowadzi następujące zajęcia: angielski metodą Direct English, hiszpański metodą Espanol Directo, niemiecki Rapid Deutsch włoski Metodo Diretto. Poza tym posiada uprawnienia do prowadzenia kursów angielskiego Metodą Talking Kids dla dzieci od 5-10 roku życia. Ogólnie szkoła uczy języków angielskiego, niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego, francuskiego, rosyjskiego oraz języka polskiego (kurs skierowany do obcokrajowców).

Swoją ofertę szkoła kieruje zarówno do klientów indywidualnych w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania językowego jak i do klientów biznesowych. Poza nauką języków obcych firma oferuje również usługi w zakresie tłumaczeń.

LINGUA HOUSE
Szkoła Języków Obcych
ul. 1 Maja 33
40-225 Katowice

Tel. +48 32 256 10 40
www.lingua-house.pl


Kursy językowe: angielski, niemiecki, hiszpański
VN:F [1.9.22_1171]
Zagłosuj i oceń szkołę językową:
Jak oceniasz dobór grupy względem poziomu języka słuchaczy?
Jak oceniasz lektorów (przygotowanie do zajęć, przekazywanie wiedzy)?
Jak oceniasz dogodność dni i godzin zajęć oferowanych w szkole?
Jak oceniasz aspekt organizacyjny (sale, pomoce i materiały dodatkowe)?
ŚREDNIA OCENA: 3.6/5 (oddane głosy: 10)
LINGUA HOUSE Katowice, 3.6 out of 5 based on 10 ratingsLiczba opinii: 10 do 'LINGUA HOUSE Katowice'

 1. Somka pisze:

  Godna polecenia szkoła, kursy z j. francuskiego bardzo dobre, świetna lektorka, bardzo solidne przygotowanie, dużo pracy ale i dużo efektów, także jakościowo kursy polecam, bez zarzutu!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Monrol pisze:

  super kursy, bardzo fajna szkoła i solidny kurs, jestem bardzo zadowolony, super podejście lektora, naprawde szkoła i kurs warta!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 3. Jorgen pisze:

  Bardzo fajna szkoła, bez zarzutu, generalnie jestem na TAK, plus za bardzo pozytywnie nastawionych lektorów, naprawde spory plus za to. Organizacyjnie zajecia dobrze przygotowane, bez opóźnień czy odwołań zajec, także bardzo w porządku no i cena jak najbardziej na plus.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 4. Milla pisze:

  jak najbardziej mogę polecić, przede wszystkim ze względu na metodą nauczania poprzez konwersacje, jest to zupełnie inny poziom niż klasyczne metody nauczania więc poleca się wybrać na lekcję próbną bezpłatnie i spróbować, zobaczyć jak to działa :) dla mnie super, ze słuchu i rozmawiania dużo więcej się uczę niż z samej książki

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 5. Moocia pisze:

  W Katowicach godna polecenia szkoła. Kursów jest sporo, ja mogę polecić hiszpański – metodą przez konwersacje, bardzo fajna aby przełamać opór w mówieniu i nad tym pracować dalej, w dodatku lektor super :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 6. Elenka pisze:

  Dobry maja kurs niemieckiego na poziomie B1 :) Dużo mi pomógł i w następnym semestrze też będę chciała pójść. Bardzo dobra lektorka, przemiła, kontaktowa, pomocna i do tego zajęcia w niewielkiej grupie no i wszystko bazowało na konwersacjach co dla mnie było zdecydowaną odmianą po wcześniejszej nauce gdzie indziej i dużo więcej zyskałam wiedzy w ten sposób imho.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 7. Sojkka pisze:

  W sumie nie mam co narzekać, na kursie z języka niemieckiego jak najbardziej zrobiłam dobre postępy i szykuję się na kurs na wyższym poziomie już. Dobre ceny, lektor super był, do tego jeszcze sporo materiałów i dobra metoda nauczania przez konwersacje.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 8. Nikol pisze:

  Nikomu nie polecam tej szkoły. Na początku semestru płaci się za określoną ilość osób w grupie (oczywiście jest ich znacznie mniej, niż w ciągu klejnych zajec). Podczas semestru do grupy dochodzi tyle osób, ile tylko jest zainteresowanych. Szkoła twierdzi, ze na koniec oddaje pieniądze za wszystkie zajęcia, podczas których było więcej osob niż powinno, co jest jednym z wielu kłamstw przedstawianych klientom tej placówki. Brak komunikacji pomiędzy „biurem” a uczniem jest kolejnym powodem, dla którego odradzam każdemu Lingua House. Za każdym razem, kiedy chciałam uzyskać jakiekolwiek informacje i dzwoniłam do godziny 17, Pani informowała mnie, że ona nie wie i że mam zadzwonić po 17. Kiedy dzwoniłam wieczorem, kolejna całkowicie niekompetentna Pani informowała mnie, że mam zadzwonić do południa, ponieważ ona również nie zna odpowiedzi na moje pytanie. 4 razy zostawiałam swój numer telefonu, nikt nie oddzwonił i żadna z dwóch zatrudnionych sekretarek niepofatygowała się, żeby chociaż sprawdzić odpowiedz na tak trudne pytanie jak „czy zajęcia w danej dacie odbędą się”. Szkoła oferuje również „egzamin w połowie semestru”. Kiedy nasz nauczyciel zaproponował date 8go stycznia, uznaliśmy (jako grupa) ze wolelibysmy termin bardziej odległy. Tydzień później zaczęłam dzwonić do biura dopytać, kiedy mogę zjawić się na egzamin. Podczas długiej, skrajnie nieprzyjemniej i całkowicie nieprofesjonalnej rozmowie z Panią Sylwią (chyba najmniej wykfalikowana osoba jaka można było znaleść na to stanowisko), dowiedziałam się, że z tego co jest jej wiadome, nie skończyliśmy połowy książki (oczywiście skończyliśmy polowe ksiazki), a egzamin jest po zakończeniu połowy podręcznika (chociaż przed rozpoczęciem zajec zarówno panie w biurze jak i nauczyciel potwierdzali, ze będzie to w połowie semestru) i jeżeli chce otrzymać certyfikat i przystąpić do egzaminu muszę wykupić lekcje prywatne. Przez 2 tygodnie dzwoniłam dopytać o drugi semestr zajec, podczas pierwszego telefonu usłyszałam, ze zajęcia będą kosztowały 600zl, podczas drugiego telefonu (dwa dni przed zajęciami) cena wzrosła do 780zl, natomiast o godzinie 18, czyli 24 godziny przed zajęciami cena wzrosła do 1080zł. W przyszłym roku wyjeżdżam za granicę, wiec nauka języka jest aktualnie dla mnie prorytetem. Niestety, LinguaHouse postawiła mnie w sytuacji, w której w ciągu 24h miałam zapłacić prawie 600zł więcej za kolejny semestr a jeżeli chciałabym przystąpić do egzaminu, mam wykupić zajęcia indywidualne. Mam nadzieje, że dzięki tej recenzji, będzie chociaż kilka osób, które nie nabiorą sie na tego typu praktyki w stosunku do klienta. Jest dużo innych szkół, które oferują uczciwą współpracę. W tym przypadku jest to tylko i wyłącznie strata czasu.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 9. Maryla pisze:

  Byłam na kursie włoskiego z nativem – bardzo dobre, wysoki poziom bo to już c1 poziom, idealne rozwiązanie dla mnie aby zrobić taki kurs przed wyjazdem do Włoch. Efekty były bardzo dobre, szkoła daje fajne materiały poza samym kursem i cena mi odpowiadała.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 10. Samcia pisze:

  Jak ktoś szuka kursu na którym nie będzie siedział na książkami tylko rzetelnie popracuje nad mówieniem, wymową, bieżącym dogadywaniem się po angielsku to polecam. Kurs bardzo fajny w bardzo niewielkiej grupy i sensowne godziny zajęć.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj swoją opinię o tej szkole języków obcych